Moje fascynacje

"Oszustwa domenowe"

Temat coraz częściej puka do naszych drzwi, choć raczej częściej do naszych słuchawek, bo firmy, które zarabiają na wyłudzaniu potężnych opłat za domeny, których nie zawsze (lub prawie zawsze) nie potrzebujemy, mnożą się u nas niemal jak grzyby po deszczu.
Janusz Weiss przeprowadził dwie krótkie audycje na ten temat, ale nie wiele z nich wynikło - nie udało się nawet trafić do firmy, która trudni się taką działalnością. Postanowiłem więc przeprowadzić małe śledztwo. Wyniki tego śledztwa umieściłem w serwisie pokazywarka.pl:

http://pokazywarka.pl/et771q/

Lektura obowiązkowa dla każdego Polaka - po to aby uniknąć wydawania pieniążków na rzeczy których niepotrzebujemy, a już na pewno nie za te pieniądze. Pewnie wielu z Was zainteresuje, że żadna z tych firm, które namierzyłem nie jest polska (większość pochodzenia niemieckiego)?

Jeśli pytacie, co możecie zrobić jeszcze tym temacie, to podpowiem małe co nieco: rozgłoście o tym i wykopcie (http://www.wykop.pl/link/331751/oszustwa-domenowe/) - tak aby więcej ludzi mogło poznać ten mechanizm wyłudzania pieniędzy.