Moje fascynacje

Przegląd kręgosłupa zaplanowany...

Miałoby tak pięknie i miałem już zacząć biegać. Oczywiście problemem nie jest pogoda, bo jak dla mnie to już jest fajnie do biegania (pomimo dzisiejszych opadów śniegu). Od ponad dwóch miesięcy delikatnie, ale ustawicznie, pobolewa mnie kręgosłup. Jest to o tyle niepokojące, że z tygodnia na tydzień jest coraz bardziej i coraz częściej dotkliwe. Ostatnio zrezygnowałem więc z ćwiczeń a nawet z rozpoczęcia sezonu rowerowego (a już tydzień temu miałem poszaleć na rowerku). Nie pozostałem jednak bierny – umówiłem się na środę na wizytę do pani, która już mi raz swoimi młodymi rączkami przyniosła ulgę :) Wizyta umówiona na środę, więc już za dwa dni może będę mądrzejszy i może będę wiedział w czym problem.
W międzyczasie uprawiam więc sporty, które nie wymagają ode mnie wysiłku fizycznego (tudzież: wytężania kręgosłupa i pleców) – a mianowicie szybowcowanie :)) Tak więc czas pochwalić się kolejnymi osiągnięciami: dyplom za 750km oraz za 1000km. Znajduje to od razu odzwierciedlenie w obrazkach, które reprezentują zdobyte nagrody, umieszczonych po prawej stronie tego bloga (już na białym polu).

Syn także nie próżnował :))) Jest aktualnie na piątym poziomie zaawansowania (Level 5), co oznacza, że potrafi wylądować szybowcem bardzo precyzyjnie nawet w najcięższych warunkach pogodowych! Przeszliśmy także lekcję latania na tzw. żaglu (wiatr nawiewany na zbocza gór). Jeszcze mu to ciężko przychodzi, ale już wie o co chodzi, jak skręcać (banking), jak pilnować prędkości, jak sprawdzać aktualną wysokość (czyta wysokościomierz!) i wie kiedy jest wznoszenie a kiedy duszenie nie wspominając o starcie i lądowaniu, bo te egzaminy już zdał :))) Kawał wiedzy i treningu – duże postępy a co ważniejsze zaczyna czuć o co chodzi z tymi szybowcami :) W przyszły weekend (bo wcześniej raczej się nie uda) będzie chłopak próbował robić pierwsze pełne zadania (takie do 20km) – zupełnie samodzielnie. O postępach na pewno będę informował :)